На Волині зарплати виходять з "тіні"З початку року в області легалізовано працю 650 найманих працівників, з доходів яких тепер сплачується ПДФО, військовий збір, а працедавцями перераховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Об этом сообщает ua3.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це в ефірі Українське радіо-Луцьк повідомила завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна.


Коментуючи фінансовий ефект заходів з детінізації ринку праці посадовець розповіла, що завдяки заходам волинських фіскалів з виплачених доходів цим легалізованим працівникам сплачено 428 тис. грн ПДФО, 53,2 тис. грн військового збору. Окрім того, на соціальні потреби спрямовано 250 тис. грн єдиного внеску.


"Тобто заходи ДФС з виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати зарплати – один із важливих кроків захисту прав найманих працівників. Окрім того, легалізація ринку праці є елементом детінізації економіки загалом. Варто особливо наголосити, що саме тіньова зайнятість формує недобросовісну бізнес-конкуренцію, а це негативно впливає на інвестиційний імідж країни в цілому", – акцентувала увагу Олена Нікотіна.


Посадовець підкреслила, більшість працедавців-порушників виконують вимоги законодавства в оплаті праці після роз’яснювально-профілактичних заходів. Наприклад, із 650 легалізованих найманих працівників лише 20 отримали офіційне працевлаштування в ході перевірок.


Як свідчить практика, саме роз’яснення вимог закону у сфері оплати праці сприяє тому, що понад 90 відсотків працедавців-порушників починають дотримуватися гарантій в оплаті праці.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УКРАЇНЦЯМ ДОЗВОЛИЛИ ВІДПРАЦЬОВУВАТИ БОРГИ ЗА "КОМУНАЛКУ"


Джерело статті: “https://konkurent.in.ua/news/volin/31163/na-volini-zarplati-vihodyat-z-tini-.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя