У Миколаєві презентували транспортну модель міста

42713284_234562447211363_4134310612614250496_n Об этом сообщает racurs.in.ua со ссылкой на СМИ.


У п’ятницю, 28 вересня, в мерії відбулася презентація транспортної моделі Миколаєва, розробленої компанією «А + С Україна» на замовлення Миколаївської міської ради.


Розпочинаючи захід, начальник управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Олег Манушевич зазначив, що розробка такої моделі — це другий етап масштабної роботи з підготовки Плану міської мобільності. Перший етап пов’язаний з проведенням аналізу безпеки дорожнього руху, результати якого нещодавно представили громадськості.


Як підкреслив директор компанії «А + С Україна» Дмитро Беспалов, розроблена модель — це потужний інструмент, який дає можливість приймати ефективні рішення в сфері транспорту. Зокрема, він дозволяє проводити інтерактивне планування, моделювання різних ситуацій. Наприклад, за його допомогою можна дізнатися, як зміниться дорожня обстановка в разі перекриття якоїсь вулиці, чи буде корисно для городян відкриття або, навпаки, закриття певного маршруту громадьского транспорту, перенесення зупинки, установка нового світлофорного об’єкту. Це буде дуже корисно при виконанні робіт з благоустрою, проведенні масових заходів.


Як стало відомо в ході презентації, фахівці компанії «А + С Україна» провели соцопитування і дізналися, який вид транспорту використовують городяни при переміщенні по Миколаєву, куди вони в основному пересуваються і навіщо. Як виявилося, левова частка опитаних, це майже 45% респондентів, використовують громадський транспорт. Трохи більше 38% надають перевагу пересуванню пішки. А 15% опитаних для того, щоб дістатися з точки А в точку Б, використовують особистий транспорт.


Був складений графік розподілу поїздок за часом початку поїздок. Ми дуже чітко можемо побачити ранкові та вечірні піки. Ранковий пік набагато гостріше — більше людей вранці кудись пересуваються. Він починає зростати десь з 7 години і падає до 9:30. Потім йде наступний пік, який пов’язаний з пересуванням студентів або людей, які працюють трохи пізніше. Вечірній пік більш пологий, — сказав Денис Моляка, представник компанії «А + С Україна» в Миколаєві.


За словами Дмитра Беспалова, транспортна модель має дві складові, які функціонують в одній системі: транспортна модель пропозицій і транспортна модель попиту.


Транспортна модель пропозицій — це те, що місто може давати для забезпечення мобільності: дороги, громадський транспорт, транспортно-пересадочні вузли тощо. А транспортна модель попиту — це, як городяни користуються всім цим, всі їхні потреби в переміщеннях, їх поїздки. Коли ці дві моделі взаємодіють, ми і отримуємо транспортну модель, — сказав Дмитро Беспалов.


Транспортна модель пропозицій передбачає розробку графа вулично-дорожньої мережі.


Ми відтворили об’єкти в єдиний граф вулично-дорожньої мережі міста Миколаєва. Вперше місто отримало такий граф. Тут за допомогою вузлів і відрізків математично описано всю мережу. Кожен відрізок і вузол закодований. Їм присвоєна семантична інформація: скільки смуг, яка швидкість, яка пропускна здатність. Це майбутнє ядро вашої інтелектуальної транспортної системи, — зазначив Дмитро Беспалов.


В рамках своєї роботи фахівці компанії розбили місто на 243 транспортно-розрахункових райони. Кожен такий район має свої характеристики: кількість населення, кількість працездатного населення, школярів, робочих місць тощо.


Була також розроблена картограма інтенсивності руху транспорту. Вона показала найбільш завантажені магістралі: пр. Центральний, пр. Миру, пр. Богоявленський, вул. Чкалова, вул. Погранична, пр. Героїв України, Херсонське шосе.


Аналіз також підтвердив, що найбільш завантаженими пасажирським транспортом магістралі є пр. Центральний, вул. Генерала Карпенка, вул. Курортна, вул. Крилова.


В рамках розробки транспортної моделі Миколаєва визначили пасажиропотік. Це робили 3 різними способами. Результати вимірювань передадуть керівництву міста для прийняття відповідних рішень.


Під час заходу продемонстрували можливості розробки. Була змодельована ситуація, пов’язана з обмеженням руху по вул. Нікольській. Згідно експериментом по зазначеній магістралі був дозволений проїзд тільки пасажирського транспорту. Моделювання показало, що перекриття руху негативних наслідків для транспортної системи не принесло, колапсу не сталося — потік автомобілів просто рівномірно розподілився по інших дорогах.


Під час презентації стало відомо, що на даний момент компанія «А + С Україна» працює над оптимізацією маршрутів громадського транспорту Миколаєва. Результати цієї роботи будуть надані керівництву міста в кінці листопада. Планується, що їх обговорять з громадськістюДжерело статті: “http://www.nikpravda.com.ua/u-mikolayevi-prezentuvali-transportnu-model-mista/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя