Що зміниться з ухваленням закону про дипломатичну службу

Об этом сообщает soveti.in.ua со ссылкой на СМИ.

Отже, парламент учора, 7 червня, вдруге проголосував за закон "Про дипломатичну службу" (№7322). Вперше 276 голосами ми ухвалили цей важливий для всієї української дипломатії документ ще на початку квітня. Та, на жаль, президент наклав вето на власний законопроект через те, що його остаточна редакція передбачала обов’язкові консультації дорадчого характеру в комітеті в закордонних справах перед призначенням українських послів.

Позавчора, 6 червня, комітет рекомендував відхилити пропозиції президента, бо такі консультації є нормою в усьому цивілізованому світі, і в Україні також діяла відповідна норма, доки її не скасував режим Януковича 2010 року.

Сесійна зала вирішила інакше, і проголосувала сьогодні рівно 226 голосами за закон з урахуванням пропозицій президента.

У кожнім разі тепер закон точно буде підписаний і запрацює, і це – головне. Ось лише ключові зміни, які новий закон "Про дипломатичну службу" принесе в українську дипломатію:

1. Приводиться у відповідність до вимог законодавства про державну службу конкурсна процедура вступу на дипслужбу.

2. Запроваджується змагальність працівників дипслужби на кожному етапі кар’єрного просування.

3. Підвищуються вимоги до дипломатів порівняно з іншими державними службовцями (обов’язковість володіння двома іноземними мовами, стан здоров’я, психологічна стійкість тощо).

4. Закріплюється можливість встановлення ненормованого робочого дня за кордоном (дипломати працюють 24/7 для захисту національних інтересів держави та прав українських громадян).

5. Передбачається імперативність ротації – обов’язковість направлення працівників дипломатичної служби в довготермінові відрядження в інтересах служби, як це встановлено законодавством багатьох провідних держав світу, що включає можливість переведення з апарату Міністерства до закордонних дипломатичних установ України та у зворотному напрямку.

6. Можливість звільнення за одноразове грубе порушення посадових обов’язків посадовою особою дипломатичної служби, яке завдало шкоди іміджу України за кордоном або розвитку відносин із відповідною державою чи міжнародною організацією.

7. Врегульовуються особливості відрядження працівників дипломатичної служби для роботи в секретаріатах міжнародних організацій.

8. Обов’язкове професійне навчання та підтвердження кваліфікаційного рівня працівника на кожному етапі проходження служби.

9. Уніфікується кількість дипломатичних рангів і строки перебування в них із відповідними строками перебування в рангах державних службовців (три роки від аташе до радника першого класу).

10. Встановлюється єдиний строк довготермінового відрядження працівників дипломатичної служби (до чотирьох років у державах із нормальними кліматичними умовами та стабільною безпековою ситуацією до трьох років – у державах із важкими кліматичними умовами або складною безпековою ситуацією).

11. Унормовується питання сплати видатків на медичне обслуговування під час роботи за кордоном з урахуванням гарантованого державою мінімуму в рамках медичної реформи.

12. Забезпечується економія державних коштів шляхом можливості найму місцевого обслуговчого персоналу за кордоном за контрактом, як це практикують провідні держави світу.

Велика подяка першому заступникові голови комітету Борисові Тарасюкові, державному секретареві МЗС Андрієві Заяцю, команді секретаріату нашого комітету й усім, хто працював над розробкою й ухваленням цього закону.

Цей документ, як і збільшення фінансування для МЗС останніми роками, дозволить реформувати нашу дипслужбу. Важливо, щоб політики й дипломати у зовнішній політиці виступали як єдина українська національна збірна.

Чекаємо, що в МЗС нарешті з`явиться перший заступник міністра, заступник міністра зі зв`язків із ВР, і відбудуться ротаціі послів, які понад 5-10 років незмінно працюють в одній закордонній установі

Утрималася під час голосування цього разу. Ми зробили крок уперед в унормуванні системи зовнішніх зносин. Могли б і два кроки – але це в майбутньому, в яке ми всі віримо!

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Ганна ГОПКОДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1528451931-shcho-zminitsya-z-uhvalennyam-zakonu-pro-diplomatichnu-sluzhbu.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя