Посеред Карибського моря знайшли гігантський “сміттєвий острів”

Посеред Карибського моря знайшли гігантський “сміттєвий острів”

КИЇВ. 8 листопада. УНН. У Карибському морі знайшли гігантський острів із пластикових відходів. Відповідне відео опубліковане на YouTube, передає УНН. Об этом сообщает gluhov.in.ua со ссылкой на СМИ.

Наразі встановити точну площу “сміттєвого острову” не вдалося, але наочно видно, що близько 90% всього сміття це пластик.

Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі. Україна не виняток. Щорічно наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких — це тара.

Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.

Пошуком ефективної системи збору тари занепокоїлися народні депутати України. У червні вони відвідали Німеччину, щоб ознайомитися з їх депозитної системою збору використаних пластикових пляшок і банок.

Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою. Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок в фандомати вже став традицією вихідного дня.

Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандоматам збирають 95% тари, в Фінляндії — 93,3%, а в Данії — 89%.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1697551-posered-karibskogo-morya-znayshli-gigantskiy-smittyeviy-ostriv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя