Серед українців набуває популярності рух за українізацію паспортів та документообігу (ФОТО)


Львів’янин Святослав Літинський отримав сьогодні український паспорт без дублювання даних російською мовою.

У соцмережах давно поширювалась ідея зміни паспортів на нову форму – без дублювання даних російською мовою. Сьогодні одному з активістів, львів’янину Святославу Літинському вдалося отримати такий український паспорт, передає ІНФОРМАТОР.

Молодому чоловікові довелося півроку судитися щодо вилучення сторінки російською мовою. І вже 20 травня цього року він виграв апеляцію у суді. Сьогодні ж, 7 серпня, він отримав новий паспорт.

паспорт 2У ньому усі записи зроблені українською мовою, хоча і на старому, тобто двомовному, бланку. паспорт1

Це вже друге подібне рішення рішення суду про видачу паспорта тільки українською мовою. У Миколаєві позивач його також визнав, але відмовився забирати через двомовність бланків.

Подібні позови зафіксовані у Сумській, Закарпатській та Київській областях. Втім, з 1 січня 2016 року усі бланки українських паспортів будуть україномовними з латинською транслітерацією. 25 березня Кабмін ухвалив постанову про видачу українцям внутрішніх біометричних паспортів у вигляді пластикової картки.

Варто зауважити, що це не перший подібний захід Святослава Літинського на захист рідної мови. Два роки тому він виграв позов проти компанії Samsung через відсутність маркування пральної машинки українською мовою. Згодом йому вдалося досягти того, щоб інші виробники аналогічної продукції почали маркувати товари українською мовою.

Окрім цього, через суд Літинський домігся від ПриватБанку надавати виписки та чеки українською мовою. За активність у Facebook-спільноті “Українська мова в Приватбанку” Літинський став VIP-клієнтом ПриватБанку.


Источник: “http://www.informator.news/sered-ukrajintsiv-nabuvaje-populyarnosti-ruh-za-ukrajinizatsiyu-pasportiv-ta-dokumentoobihu-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя